Se zdokonaleným ovládáním a další výbavou

Fendt přistoupil k inovacím v oblasti svých tažených i samojízdných postřikovačů. Úpravy zjednodušují ovládání a činí tyto stroje ještě výkonnějšími a flexibilnějšími tak, aby bylo možné vyjít vstříc různorodým požadavkům zákazníků.

Dosavadní stroje měly v počtu trysek v držácích na postřikových ramenech jistá omezení. Doposud nabízené držáky DualSelect či DualSelect 2+2 poskytovaly obsluze postřikovače možnosti přepínání mezi nejvýše dvojicí trysek. Proto pro rok 2019 představil Fendt další variantu, nabízenou jako výbava na přání: nově koncipovaný držák s názvem eQuad-Select dovoluje z kabiny vybírat jednu z celkem čtyř trysek. Může to provádět obsluha, anebo i elektronika automaticky.

Zajímavým prvkem výbavy bude možné osadit samojízdné postřikovače Rogator 600. Přídavný hydraulický ventil dovoluje například ovládání rozmetadla insekticidu proti slimáčkům, pokud je jím stroj přídavně osazený. Pokud ne, tak může být tento hydraulický okruh, pracující také proporcionálně, využitý k ovládání natočení kol zadní nápravy za jízdy ve svahu. Výhoda oproti současnosti spočívá v jednoduchosti ovládání, protože doposud bylo možné kola zadní nápravy natáčet jenom na ovládacím terminálu, což bylo poněkud složité.

Ale i software pro všechny postřikovače Rogator bude inovovaný.  Nově si uživatel bude moci nastavit například to, jaké funkce čištění chce automatizovat. Další zlepšení spočívá ve vyšší přesnosti aplikace při malých dávkách. A pokud bude plnění postřikovače probíhat ve svahu, tak pomůže externí průtokoměr zvýšit přesnost informací o úrovni naplnění nádrže. Zrovna tak bude toto nové doplňkové zařízení užitečné i v případě, že obsluha bude přimíchávat přípravky s různou hustotou.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 12/2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *