S novým hybridem

Novou sklízecí mlátičku hybridního provedení vystavil na Našem poli dovozce značky Gomselmaš. Jednalo se o modelové provedení GS16, které reprezentuje hybridní koncept výmlatu a separace zbytkového zrna ze slámy, u něhož je vytřasadlo nahrazeno separačními rotory.

Po loňském uvedení na trh prošla nová sklízecí mlátička GS16 úspěšně homologací pro státy EU.
Brzy se na našem trhu objeví také další novinka a sice sklízecí mlátička s označením Palesse GS3219. I tento kombajn je hybridního provedení, technicky vychází z většího modelu GS16 a též menšího modelu GS12-A1. Cílem výrobce bylo rozšíření produktového portfolia o kombajn s nižším záběrem žacího ústrojí avšak s velkou průchodností danou jednak tříbubnovým mláticím ústrojím s urychlovacím bubnem, jednak  dvojicí rotačních separátorů nahrazujících vytřasadlo.
Před několika lety uvedl Gomselmaš na evropský trh též samojízdné sklízecí řezačky. První z nich se loni prodala i v ČR a to firmě, která provádí sklizňové služby. Loni si řezačku FS 8060 jen vyzkoušeli, v letošní sezóně s ní začnou pracovat. Jedna řezačka byla prodána i na Slovensku.
Zajímavou součást výrobního sortimentu však tvoří též závěsné řezačky, které v současné době vyrábí málokdo. Gomselmaš má v nabídce jak provedení tažené, tak polonesené s nízkou potřebou výkonu od motoru traktoru.
Unikátem v pícninářské technice je žací stroj se záběrem 1,1 m, u něhož je zapotřebí koňská síla v původním slova smyslu a jehož pohon žací lišty je odvozen od pojezdových kol. Zdálo by se, že v dnešní době takovýto stroj uplatnění nenajde, ale pro chovatele koní může být prstová žací lišta vhodným doplňkem, který zvýší pracovní využití jejich čtyřnohých přátel. A několik prodaných kusů to potvrzuje.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *