S talířovým podmítačem na travní drn

Důležitým strojem pro zpracování půdy v bezorebné technologii jsou těžké krátké talířové brány. Stejně, jako řada dalších pěstitelů v ČR, se i pracovníci Zemědělského družstva Hrotovice zhlédli ve stroji Joker firmy Horsch. A speciálně pro požadavky agresivního působení na půdu Horsch nabízí modely Joker HD.

V srpnu 2016 se tak strojový park podniku rozrostl o nový podmítač Horsch Joker 8 HD. Spolu s traktorem o výkonu 235 kW/320 k si tento stroj získal respekt. Musí si poradit s půdou ztvrdlou tak, že si na ní ostatní technika vyláme zuby, provádí také druhé podmítky do větších hloubek a zapravení porostů meziplodin. Velké objemy organické hmoty zvládne bez potíží díky dostatečné průchodnosti pod rámem.

Zemědělské družstvo Hrotovice patří také k množitelům travních osiv a po skončení množitelského cyklu byl víceletý travní drn likvidován orbou. Tento pracovní postup byl využíván po dlouhé roky. Ale s nástupem stroje Joker HD firmy Horsch se tato praxe změnila: agresivní talíře dokážou i letitý travní drn spolehlivě rozřezat. Předností oproti pluhu je vyšší plošná výkonnost a jednodušší následné zpracování půdy, takže i celkově nižší náklady.

Secí stroj Pronto 8 DC i podmítač Joker 8 HD pracují v Hrotovicích k plné spokojenosti majitelů.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 3/2021.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *