Samojízdný postřikovač pro speciální požadavky

Zemědělcům, přítomným na Horsch Roadshow, se i v praktických ukázkách představila další novinka – velký samojízdný postřikovač Leeb 6.300 VN. Označení VN je zkratkou od anglického spojení VariableNarrow, tedy variabilní rozchod kol. Tyto stroje mají za sebou již první sezónu práce na polích a jeden je již také prodaný v ČR. Možnosti těchto postřikovačů v plné míře využijí především ty podniky, které požadují velkou světlou výšku a nastavitelný rozchod kol.

Leeb 6.300 VN je postavený na shodné platformě, jako postřikovač Leeb PT 6.300. Nabízí shodné technické vybavení i vysokou úroveň pohodlí. Rozdíly jsou především v možnosti měnit rozchod kol a v konstrukci náprav. Větší rozchody u kol nejsou již výhradní doménou vzdálených exportních trhů, ale jsou stále více požadovány i zemědělci v Evropě. Například pro vstup do porostů speciálních kultur musí mít postřikovač rozchod kol větší než bylo doposud možných 225 cm.

Postřikovač Leeb 6.300 VN tyto požadavky splňuje. Zároveň jeho celková šířka v transportní poloze nepřekračuje tři metry a je tak vhodný pro provoz v Evropě. Podvozek s označením ComfortDriveFlex nabízí značnou flexibilitu v nastavení rozchodu kol – v poli si lze plynule nastavit rozchod v intervalu od 2,25 do 3 m. Je to dáno tím, že všechna čtyři velká kola jsou připojena na posuvném rámu. Také světlou výšku lze plynule hydraulicky měnit – rám postřikovače lze zvednout až do výšky dvou metrů. To platí v případě, že postřikovač je osazen nádrží o objemu pěti nebo šesti tisíc litrů. Na přání může mít i nádrž o objemu 8000 l, pak je maximální světlá výška 160 cm.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *