Secí stroj Falcon je jedinou odpovědí

Na otázku, jaký secí stroj si od společnosti Farmet pořídit, je jediná odpověď. Falcon. Secí stroj Falcon je totiž modulární secí stroj se všestranným využitím. Vhodný je do minimalizačních i klasických technologií, zaseje po orbě, do mulče, po podmítce, ale i do půdy bez přípravy. Umožňuje setí technologií strip-till, setí s přihnojováním, a dokonce i variabilní setí nebo setí dvou různých plodin. Zaseje jak obiloviny do úzkých řádků, tak například kukuřici do širokých řádků, anebo řepku s hlubokým prokypřením. Zkrátka stačí si jen vybrat správnou konfiguraci.

V Řásné na pozemcích Jana Marka používají secí stroj Falcon ve čtyřmetrové verzi. Zásobník je pouze na osivo a má objem 4000 l. Přihnojování u tohoto konkrétního modelu chybí, neboť Jan Marek hospodaří v systému ekologického zemědělství. Stroj je vybaven půdozpracující sekcí v podobě dvou řad talířů. Následuje pneumatikový pěch, který půdu zpětně lehce utuží a pak už je na řadě výsevní jednotka. Před dvoukotoučovými secími botkami je zařazen ještě prstový smyk a celou práci zakončuje crosskill válec. Secí botky jsou vybaveny bezúdržbovým jištěním a uloženy jsou přes pryžové segmenty, což přináší dobré kopírování terénu.

Mezi výhody, které Falcon nabízí, patří nízký tahový odpor, a to hlavně díky nízké hmotnosti stroje a také díky velkým kolům. Kvalitní práce je dána přesným vedením v požadované hloubce a vysoká produktivita zase optimálním objemem zásobníku a vysokou pracovní rychlostí. Pružná konstrukce rámu tlumí rázy a dobře kopíruje terén. Výhodou je snadné, komfortní elektrohydraulické ovládání stroje pomocí terminálu v kabině traktoru. Přímo z kabiny lze nastavit výsevek i pracovní hloubku. V neposlední řadě díky minimu seřizovacích a mazacích míst je také údržba stroje velmi jednoduchá a zvládne ji každý.*   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *