Secí stroje v novém provedení

Velkou pozornost návštěvníků z mnoha zemí Evropy v expozici firmy BEDNAR na veletrhu SIMA 2017 v Paříži vzbudil secí stroj Omega OO_L, vybavený centrálním zásobníkem z polyetylenu. Stroj má odlehčenou konstrukci a sekci talířů pro předseťovou přípravu půdy ve tvaru písmene X. Touto úpravou se dociluje zcela klidného chování stroje za traktorem.

Od doby, kdy firma BEDNAR poprvé uvedla své nové pneumatické secí stroje na trh, je podrobuje neustálému zdokonalování. Vystavené provedení s plastovým zásobníkem Omega OO 6000L je velkým krokem kupředu. Talíře o menším průměru 460 mm mají větší rychlost otáčení a vyšší intenzitu drobení půdy. Další secí stroj, taktéž s plastovým zásobníkem, Omega OO 3000L, disponoval přídavnou sekcí koltrů za sekcí talířů pro přípravu půdy před setím.

Secí stroj Omega OO_L je pro letošní rok dostupný v pracovních záběrech 3 m a 6 m a tedy vhodný pro středně velké i malé zemědělské podniky. Ale pneumatický secí stroj značky BEDNAR je možné pořídit i v provedení s přihnojováním, jak demonstroval vystavený model Omega OO 4000Ferti s kovovým zásobníkem a pracovním záběrem čtyř metrů.

Pro malého hospodáře je určen také talířový podmítač Atlas AN 3000 se záběrem tří metrů. Pro podniky velké je pak vhodný talířový podmítač Atlas AO, jehož velké talíře mohou pracovat v hloubkách od 6 do 16 cm. Pro kypření půdy v horizontu od 5 do 35 cm je vhodný radličkový kypřič Fenix FO.

Firma BEDNAR má na francouzském trhu také značné úspěchy se svými mulčovači. V expozici byl vystaven model Mulcher MM 4500. K vidění byl i další úspěšný stroj, a to polní brány Striegel-Pro PN v neseném provedení, doplněné navíc jednotkou pro souběžné setí Alfa 400.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *