Efektivní zpracování půdy a setí

Na výkonné traktory značky Case IH navazuje u společnosti Agri CS nabídka kvalitního závěsného nářadí. V souladu s moderními trendy chce být tato firma zemědělcům profesionálním partnerem a nabízí soubor technických řešení pod názvem Agri Farming Solutions. Pod tuto hlavičku spadá systém zpracování půdy a setí stroji anglické firmy SUMO (Agri Tillage a Agri Seeding), ale i systém dopravní techniky (Agri Transport). Tato technika má červené lakování, které prozrazuje příslušnost k firmě AgriCS.

Technika v rámci řešení Agri Tillage a Agri Seeding využívá princip vertikálního zpracování půdy. Je založena na eliminaci zhutnělých vrstev z půdních profilů podrýváním, ale zahrnuje další služby, jako je půdní diagnostika, odborné semináře, poradenství či dodávky celých technologických linek.

Originální koncept spočívá ve zpracování půdy v pásech, do nichž je následně uloženo osivo. Prostor mezi pásy zůstává nezpracovaný, případně ještě pokrytý rostlinnými zbytky. Uvedené operace v jednom přejezdu umí vykonat secí stroj Sumo DTS. Na jeho dlouhé oji je uložen velkoobjemový zásobník, dovolující uložení osiva i hnojiva. V případě, že se přihnojování nebude provádět, lze veškerý objem zásobníku využít pro osivo. Pod zásobníkem se nachází dvojice šnekových výsevních ústrojí, která umí dávkovat osivo a současně i hnojivo. Pokud je v zásobníku jen osivo, pracuje výsevní ústrojí jediné.

Za pojezdovou nápravou se pak nachází lišta se secími botkami, které mají možnost nezávislého kopírování a hydraulicky ovládaného přítlaku.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *