Sedmička červených secích strojů

Jedním z předních výrobců secích strojů s poměrně bohatou historií je společnost Kverneland Group. V současné době má v nabídce na dvacet modelů v pracovním záběru od 2,5 m do 12 m, takže dokáže uspokojit jak malé farmáře, tak i velké zemědělské podniky. Řada z nich měla být předvedena na letošním Dnu Kvernelandu v Bečvárech. Vzhledem k drobnému, avšak vytrvalému dešti byla sedmička secích strojů Kverneland pouze představena v aréně a na velkoplošné obrazovce.

Jednotlivé secí stroje přiblížil účastníkům ukrytým ve stanu produktový manažer společnosti Kverneland Group Czech Ing. Petr Pešek. Přehlídku secích strojů Kverneland zahájily nesené modely o záběru 3 m určené především menším farmářům.

Prvním byl lehký secí stroj Kverneland DL určený k setí do připravené půdy. Druhým strojem určeným menším farmářům byla secí kombinace Kverneland DA s rotačními bránami NG-M 101. Tato kombinace je schopná pracovat s lehčími traktory od výkonu 100 koní, k dispozici je i v pracovním záběru 2,5 metru. Třetím do party, pokud jde o pracovní záběr 3 m, byla secí kombinace Kverneland e-drill compact s rotačními bránami H series vybavená zásobníkem o objemu 1100 l, který lze zvětšit s nástavky až na 1400 litrů. S ohledem na menší hmotnost rotačních bran a tím i celé secí kombinace a posunutí těžiště secího stroje co nejblíže k traktoru si i s takto robustním strojem hravě poradí traktor o výkonu kolem 150 koní. K dispozici je i větší secí stroj e-drill maxi se zásobníkem o objemu 1600 l, který je možné s nástavky zvýšit na 2000 litrů. Což je v současnosti u secích kombinací o záběru 3 m bezkonkurenční kapacita zásobníku.*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 30.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *