Šest set vagónů silážní kukuřice za rok

Největší podíl na odvezených materiálech v podniku Agrimex Brumovice má řezanka silážní kukuřice. Tato plodina je za účelem výroby konzervovaného krmiva pěstována na velké výměře a například v letošním roce poskytla značný výnos hmoty. Agrimex Brumovice v takových letech vyrobí šest set vagónů silážní kukuřice.

Dva návěsy Wielton se při sklizni kukuřice několik týdnů téměř nezastaví; v agregaci s traktory o výkonu 200 až 260 k odvezou velké objemy hmoty. Představují výrazné navýšení výkonnosti podnikové dopravy: zatímco v minulosti bylo pro zajištění plynulé dopravy zapotřebí sedmi pracovníků, tak nyní se tato činnost zvládne ve třech. Uvolněné pracovní síly se využijí jinde, protože ani Agrimexu Brumovice se souběh různých prací na polích někdy nevyhne.

Oba návěsy pracují i při odvozu zrna od sklízecích mlátiček. „Díky spolehlivosti celé linky naše návěsy Wielton přispěly ke zjednodušení provozu sklízecích mlátiček. Kromě toho je i vysypávání jednodušší a rychlejší, protože se kombajnéři s dopravníkem lépe trefí do návěsu s velkou ložnou plochou,“ řekl jednatel.

Za rychlé jízdy po polní cestě nebo po silnici vynikají oba návěsy Wielton komfortem, protože rázy tlumí hydropneumatické odpružení oje. Podle vyjádření jednatele se jedná o pohodlí, na které si každý řidič traktoru rychle zvykne.

I přes pozitivní ohlasy zemědělců pokračuje firma Wielton v inovacích. Na veletrhu Země živitelka 2019 v Českých Budějovicích mohl každý příznivec této úspěšné značky vidět poslední novinku – kónickou korbu pro návěsy. Nový tvar korby podporuje při vysypávání uvolnění veškerého materiálu, který tak neulpívá na stěnách korby.*

Více informací v Zemědělci v regionu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *