Sestavit zakázku, odeslat do kabiny a dát se do práce

Význam propojení počítače na traktor a závěsný stroj je stále důležitější, aby bylo možné realizovat vzájemnou výměnu zakázek, předpisových map a dat o strojích. Někteří výrobci traktorů začali nabízet komfortní funkci sestavení konkrétní zakázky v portálu na počítači na farmě. Portál má podobný vzhled a strukturu menu, jako je na terminálu traktoru, pokud je traktor vybaven nejnovějším ovládacím systémem.

Na portálu si uživatel vybere požadovanou soupravu traktoru a nářadí, výběrem z menu k ní přiřadí obsluhu, určí také zpracovávané pozemky. Jakmile je zakázka připravena, odešle ji bezdrátově do kabiny traktoru. Tam se objeví na obrazovce terminálu a řidiči stačí ji přijmout. O zakázky v traktoru se stará tzv. Taskcontroller v terminálu, který komunikuje rovněž prostřednictvím ISOBUS.

Po převzetí zakázky jsou všechna data traktorem automaticky nahrána, a pokud je agregované nářadí ovládáno prostřednictvím ISOBUS, pak si i nářadí nahraje potřebná data. Je-li dotyčný traktor vybaven satelitním navigačním systémem, pak může zakázka obsahovat i zakreslené navigační linie, případně včetně automatického otáčení na souvratích. V zakázce může být také zahrnuta předpisová mapa pro lokálně variabilní aplikaci hnojiv či výši výsevků. Alternativně je možné i sestavení shodné zakázky na terminálu v kabině traktoru, pokud jeho obsluha bude kvalifikovaná. Shodná struktura menu tomu napomáhá.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *