Setkání zemědělců ve Velkém Boru

Setkání zemědělců ve Velkém Boru pořádala firma ARBO, spol. s r.o., a Krajská agrární komora Plzeňského kraje. Ze zemědělské techniky se představili zástupci sortimentu, který zahrnuje například stroje značky New Holland nebo Amazone.

K vidění bylo například nesené rozmetadlo ZA-M 1501. Řada ZA-M nabízí rozmetadla minerálních hnojiv s pracovním záběrem 10- 36 m a zásobníkem o objemu 1000 až 3000 l.

Součástí stroje je systém SBS (soft Ballistic Systém) který zajišťuje šetrné dávkování osiva a brání jeho poškození. Rozmetací ústrojí je poháněno přes bezúdržbovou převodovku uloženou v olejové lázni a standardně je vybavena spojkou proti přetížení.

Dalším rozmetadlem byl dvoukotoučový stroj ZA-TS 4200. Rozmetadla řady ZA-TS jsou vlajkovou lodí nesených rozmetadel Amazone a minerální hnojivo dokážou rozmetat do vzdálenosti 18 až 54 metrů. Jejich zásobník bez rohů, hran a svarů pojme 1400 až 4200 l materiálu a umožňuje rovnoměrné proudění hnojiva. O přesné rozmetání se stará rozmetací ústrojí TS a k dispozici je též celá řada zajímavé výbavy od přesné váhy přes systémy elektrického nebo manuálního hraničního rozmetání ClickTS nebo AutoTS až po automatické rozmetání s funkcemi WindControl nebo ArgusTwin

Pluh Cayros XS

Ve Velkém Boru byl také traktor New Holland T7.165 S agregován s otočným neseným pluhem Cayros XS. Čtyřradličný pluh měl orební tělesa nonstop hydraulicky jištěná, ale v nabídce jsou i další možnosti jištění například střižným šroubem. Rám se vyznačuje robustností a velkou tloušťkou stěn beze svarů, což mu zajišťuje vysokou odolnost i dlouhou životnost.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *