Shrnovač pro podmáčené pozemky

S plazem Flowtast se rotorový shrnovač Pöttinger TOP 842 C přenese přes problémové zóny na loukách zcela hladce. Velká kontaktní plocha zvyšuje únosnost na mokrých, podmáčených půdách. U shrnovače TOP 842 C odlehčuje rotor hydraulický válec. Díky tomu činí hodnota přítlaku každého rotoru pouze dvě stě kilogramů, což znamená šetrné působení na půdu i na samotný plaz. Díky sníženému opotřebení a nižšímu tahovému zatížení rámu shrnovače se minimalizuje četnost oprav a prostojů v práci.

Myšlenka je to pěkná, ale z jakého materiálu má být nový plaz vyráběn? Technici testovali řadu různých možností, mezi nimiž je zaujal speciální druh plastu s označením PE 1000. Tento plast je díky svému složení značně odolný vůči opotřebení otěrem. Každý plaz sestává z pěti jednotlivě vyměnitelných desek o tloušťce 15 mm. Plaz je namontován do blízkosti dráhy prstů, aby kopírování terénu rotorem a správné vedení prstů bylo co nejúčinnější. Plaz snímá povrch pozemku v celém pracovním rádiusu prstů.

Na přání může být i plaz Flowtast doplněn mnohokrát oceněným snímacím kolečkem Multitast, předřazeným před dráhou prstů, kde zajišťuje přídavné snímání povrchu pozemku. Toto kolečko je také nastavitelné – prostřednictvím kolíku je možné v řadě otvorů zvolit úroveň jeho vysunutí.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *