Shrnovač s vysokou výkonností a snadným ovládáním

Pracovníci podniku VOD Jetřichovec si na základě spokojenosti se značkou v roce 2020 pořídili novinku firmy Pöttinger, shrnovač TOP 1403 C. S velkým shrnovačem pracuje traktor John Deere 6190R AutoPowr s výkonem 140 kW/190 k. Nastavení a ovládání se provádí na ISOBUS ovládacím terminálu Expert 75. Velký pracovní záběr znamená nejenom dostatečně vydatné řádky pro výkonnou sklízecí řezačku, ale i méně jízd po poli.

„Pozemky jsou sklizené dříve než se starším shrnovačem; za den zvládneme zformovat řádky na 80 až 90 ha u luk a na až 110 hektarech v případě sklizně na orné půdě. A to při spotřebě pouhého jednoho až dvou litrů nafty na hektar. Také díky naší zkušené obsluze jsou zformované řádky rovnoměrné a sklízecí řezačka může pracovat bez velkých výkyvů v otáček motoru,“ řekl spokojeně mechanizátor.

Jako další výhodu vidí pracovníci VOD Jetřichovec možnost plynulého nastavování šířky odkládaného řádku – tím, že z kabiny traktoru je možné hydraulicky ovládat úroveň stažení či roztažení zadní dvojice rotorů. Zkušení praktici se naučili takto regulovat rychlost zavadání píce v závislosti na sklízené plodině a průběhu počasí.

A pro úplný perfekcionismus při sklizni ještě zbývá další krok – s využitím signálu GPS, poskytovaným GPS přijímačem traktoru, nechat shrnovač automaticky postupně zvedat a po otočení soupravy opět spouštět jednotlivé rotory do záběru. I tuto souvraťovou automatiku nový shrnovač Pöttinger TOP 1403 C nabízí. Umí také v klínech pozemků zvednout nejprve jeden přední rotor a teprve poté druhý rotor.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2020.

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *