Siláci pro nejtěžší polní práce

Pro nejtěžší polní práce jsou určené pásové traktory Quadtrac. Tahače se čtyřmi pásy pracují v zemědělství od roku 1997. Na základě rostoucí poptávky provádí jejich výrobce, firma Case IH, stálé změny a inovace. Ty by měly přispět ke zvýšení produktivity práce a komfortu obsluh.

Prototyp traktoru Quadtrac spatřil světlo světa v roce 1992. Soudobé tahače mohou být vybaveny převodovkou Powershift anebo plynulým pojezdem CVX Drive. U převodovky Powershift byly od roku 2017 provedeny úpravy tak, aby bylo dosaženo rychlejšího řazení rychlostních stupňů a oproti starším modelům o čtyřicet procent rychleji pracující reverzace.

Konstrukční úpravy vedly také k tomu, že účinnost převodovky se v závislosti na podmínkách nasazení zvýšila o dvě až pět procent. Konkrétně toho bylo dosaženo instalací nového regulačního ventilu, vyvinutím nového řídicího software a přepracováním hydrauliky.

Ke zlepšením v oblasti hydrauliky patří nový způsob vedení oleje pro snížení ztrát vířením a nové tandemové čerpadlo oleje s hospodárnějším fungováním. Také pohon zadního vývodového hřídele byl přesunutý na jiné místo. Zákazníkovi přinesou tyto modifikace na převodové skříni o dvě až pět procent více tahového výkonu při zachování nízké spotřeby paliva.

To ale není vše. Adaptovaná převodovka Powershift kromě toho umožní řadit z prvního až na šestnáctý převodový stupeň zhruba o dvacet procent rychleji – a to nezávisle na tom, zda řidič ovládá řazení rychlostních stupňů manuálně anebo tuto činnost přenechá režimu automatického řízení produktivity APM. To znamená vítanou úsporu času především u podniků, které musí mezi jednotlivými pozemky překonávat dlouhé vzdálenosti.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *