Široká paleta speciálů nejen do vinic

Práce na vinicích vyžaduje speciální techniku a samozřejmě i speciální traktory. Je to dáno jednak prostorovým omezením řádků, jednak speciálními pracovními operacemi. Většina výrobců traktorů proto nabízí i speciální stroje pro vinici. Massey Ferguson má ve svém portfoliu řadu speciálních traktorů MF 3700, která před několika málo lety nahradila traktory MF 3600 Xtra.

Oproti svým předchůdcům nabízí MF 3700 širší výběr strojů a rozsáhlé inovace. Viniční traktory Massey Ferguson mají přesně to, co vinaři potřebují. Nejsou přetechnizované a zároveň jsou komfortní a žádná potřebná funkce jim nechybí. Dokonce disponují i odpruženou přední nápravou. Vybaveny jsou výkonnými motory FPT, na výběr je několik převodovek a potřebná je i silná hydraulika.

Šířka akorát do vinic

Celková konstrukce se od předchozí řady moc nezměnila. Snad jen, že díky většímu motoru je traktor delší. Co se šířky týká, jsou k dispozici různé verze tak, jak tomu bylo i u řady MF3600. Nejužší modely nesou označení V a jsou určené pro vinice s úzkým řádkem. Verze GE nabízí nízko profilové stroje určené pro uzavřené kultury například pod nízké stromky. MF 3700 WF jsou široké traktory vhodné pro práci na strmých svazích. Do sadařství se zase hodí traktory F a konečně nejprodávanější verzí v regionu jižní Moravy jsou modely MF 3700 S s minimální šířkou od 1,3 m.

Výhodou speciálů Massey Ferguson je jejich dobrá boční stabilita i obratnost na souvrati. Zajímavá funkce je možnost automatického vypínání pohonu všech čtyř kol. Tuto funkci zabezpečuje senzor umístěný na přední nápravě. Jestliže je funkce aktivována a senzor rozpozná podle úhlu natočení kol, že řidič s traktorem zatáčí, vypne pohon všech čtyř kol a poloměr zatočení se tak zmenší.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *