Sklízeč rajčat, který umí vytvářet výnosové mapy

V říjnu 2003 založili tři podnikaví Italové – Alfredo Serena, Andrea Bertonazzi a Diego Bertonazzi ve městě Pontenure firmu na produkci zemědělské techniky. Firma dostala název MTS a zaměřila se hlavně na techniku pro okolní pěstitele – stroje pro sklizeň rajčat. Zakladatelé firmy již měli zkušenosti ze svého dřívějšího působení jako servisní specialisté na sklízeče rajčat značky Saba, používané na severu Itálie.

V roce 2008 posílili kolektiv firmy MTS další tři spolupracovníci, kteří přešli od společnosti, jež předtím převzala firmu Sandei. Noví kolegové měli přímo v plánu, osobně se věnovat plánování a výrobě samojízdných strojů na sklizeň rajčat. V současnosti se výrobní závod rozkládá v městě Pontenure, a to na celkové ploše 10 000 metrů čtverečných, z toho 4000 metrů čtverečných činí zastřešená plocha.

Nyní vyráběný sklízeč MTS TH vychází z dvacetiletých zkušeností zakladatelů společnosti s touto sklizňovou technikou. Sklízeče řady TH jsou určeny ke sklizni na poli pod širým nebem pro zemědělce, kteří mají vysoké nároky na zachování kvality sklízené zeleniny. Stroje jsou postavené na základě principů firmy Sandei. Prošly ale vylepšením a představují robustní, spolehlivé a mnohostranné stroje se širokými možnostmi výbavy. Je tak možné vyrobit sklízeč přesně na míru požadavkům konkrétního podniku – od malého stroje s kapacitou 40 t/ha až po velký sklízeč s kapacitou 80 t/ha.

A výrobce MTS je velmi inovativní. Nově umí sklízeče rajčat řady TH zjišťovat výnos této zeleniny a data ukládat do výnosové mapy. Firma MTS dále vyrábí ještě sklízeče jahod, papriky, cibule a okurky.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *