Sklizňové stroje a výkonné traktory

Společnost AGROSERVIS Záměl, s. r. o., vystavovala v Nabočanech širokou paletu strojů od výrobce New Holland, ale i například mulčovače značky Tehnos. Traktory New Holland byly zastoupeny stroji střední a vyšší výkonové kategorie.

Rozsáhlou skupinu zájemců osloví traktory modelové řady T5. I když tato řada zahrnuje v současnosti pouze tři modely s různým výkonem motoru, tak díky jejich výbavě se tyto stroje uplatní při práci na polích, při sklizni pícnin na loukách, v dopravě, při práci s aktivním nářadím anebo díky svým příznivým celkovým rozměrům i při práci ve stísněných a zúžených prostorech.

Moderně koncipovaná prostorná kabina má jen čtyři zúžené sloupky a poskytuje tak široký výhled. Standardně je osazena střešním oknem, takže nic nebrání pohodlné práci s čelním nakladačem. Na nové loketní opěrce se nachází nově koncipovaný elektrohydraulický joystick. Ten integruje kromě ovládání čelního nakladače také řazení rychlostních stupňů i skupin pomocí spínačů. A při pohledu na čelní sklo je nápadné, že elektromotor pohonu stěrače má jinou polohu, takže stěrač má větší plochu stírání v úhlu 200 stupňů a zajišťuje řidiči za zhoršených podmínek lepší výhled z kabiny.

Nové traktory T5 jsou již standardně osazovány mechanickou reverzační převodovkou Electro Command. Pro její ovládání slouží reverzor pod volantem, ovládaný při zatížení, dále páka vpravo od řidiče, s níž se pro polní práce zařadí rozsah L, pro dopravu pak rozsah H, stupně při zatížení pomocí spínačů a také parkovací poloha.

Pro řazení osmi rychlostních stupňů při zatížení slouží dvojice spínačů na pravé postranní konzole. Toto uspořádání měla již převodovka ElectroCommand, nabízená na přání pro traktory T5 Stupeň IIIB.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *