Slavnostní otevření laboratoře budoucnosti

Poslední únorový den v roce 2019 zástupci firmy Krone symbolicky zahájili stavební práce na budování nového testovacího centra v německém Lingenu (město na západě Dolního Saska). Centrum má přiléhavý název Future Lab. Krone tam hodlá provádět testování své techniky prostřednictvím nejmodernějších technologií. Testování z různých továren bude soustředěno do jednoho místa s novými možnostmi. Zjednoduší se také spolupráce s úřady.

Pro vybudování i následný rozvoj nového centra získala firma Krone pozemek o rozloze 15 hektarů. Hodnota investic skupiny Krone do testovacího centra Future Lab se pohybuje ve výši cca 20 milionů Euro, což je největší investice do vývoje za historii společnosti. První fáze zahrnovala vybudování samotného centra, druhá pak dostavění kanceláří, v nichž bude probíhat vývoj a výzkum. Témata do budoucnosti má firma Krone nachystána již nyní – patří mezi ně další vývoj v oblasti elektrifikace a autonomního fungování strojů Krone.

Zhruba po roce a půl stavebních prací se budování podařilo dokončit. 21. září 2021 tak mohlo formou malého oficiálního obřadu proběhnout slavnostní otevření nového testovacího centra. Předseda dozorčí rady skupiny Krone, Bernard Krone, mezi jinými pozdravil i zástupce dalších z firem sídlících v průmyslovém parku, zástupce odborných firem, které se podílely na výstavbě testovacího centra, dále primátora Lingenu a samozřejmě i třicítku nových zaměstnanců Future Lab.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2021.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *