Sledování pohybu zapůjčených strojů

Zařízení pro sledování pohybu zemědělské techniky (většinou závěsné) vysílá každých deset sekund aktuální GPS souřadnice polohy stroje na internetový server. Je zároveň vybavené pamětí, do níž mohou být uložena data v případě, že by došlo k výpadku v příjmu GPS signálu. Protože se tato zařízení využívají na různém typu nářadí většinou po krátkou dobu, jsou zhotovena tak, aby jejich instalace byla velmi jednoduchá.

Na spodní straně jsou magnetická, takže se jen umístí na vhodné místo stroje. Jenom je třeba věnovat pozornost tomu, aby v zařízení umístěný GPS přijímač nebyl zastíněný kovovými díly. Pro instalaci na nářadí, které trpí vibracemi či nadměrnou prašností, jako je například radličkový kypřič, žací stroj či rotorový obraceč píce, je možné takové zařízení uložit do pevné krabičky, která jej chrání před poškozením či ztrátou.

Takových zařízení může být na různé stroje přiděleno více. Systém, který na samostatném portálu provádí vyhodnocování jízdních tras, musí také vědět, které zařízení bylo instalováno na kterém traktoru. Proto musí vedoucí pracovník provést spárování – buď na seznamu obdržených zařízení anebo na seznamu strojů na podniku. Virtuálně se přiřadí každý použitý zapisovač ke stroji, na kterém je skutečné zařízení i nainstalováno. Je-li v chodu větší počet zařízení, musí se přiřazení provádět pečlivě. Poté již zapisovač začne odesílat data na server. Na terminálu počítače se na mapě krajiny v regionu podniku zobrazí umístění jednotlivých strojů.*

Více informací v týdeníku Zemědělec č. 42.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *