Směrem ke snižování úletu

Na našem trhu hodlá firma Horsch dále rozvíjet svou silnou pozici. To se týká zvláště secích strojů Pronto a krátkých talířových bran Joker, u nichž má Horsch velký tržní podíl. Dále má firma v plánu rozšiřovat působnost svých postřikovačů pro každou oblast České republiky tak, aby každý prodejce měl svůj předváděcí stroj. Prezentace postřikovačů zájemcům z řad zemědělců z ČR v návštěvnickém centru ve městě Landau an der Isar byla prvním krokem v tomto směru.

Významným prodejním argumentem je i snaha o redukci úletu postřikové jíchy různými technologiemi, kterým se firma Horsch intenzivně věnuje. Ačkoli ve snižování úletu dosáhl tento výrobce již značných úspěchů, hodlá ještě dále redukovat výšku ramen nad cílovou plochou až na 30 či 25 cm.

Nabídku postřikovačů na českém trhu si firma Horsch osvěžila novými taženými postřikovači řady AX, což je cenově dostupnější varianta s jednodušší úrovní výbavy. A pro sezónu 2020 plánuje další velkou novinku z opačného konce sortimentu, kterou bude prezentovat na mezinárodním veletrhu Agrtechnica 2019 v Hannoveru.

V dalším průběhu prezentace firmy v návštěvnickém centru ve městě Landau an der Isar se posluchači mohli dovědět zajímavé informace o technice i vývoji u postřikovačů od toho nejpověřenějšího, Theo Leeba. Postřikovače představují u firmy Horsch mladý sortiment, vybudovaný v průběhu deseti let. Za tu dobu firma ušla značný kus cesty.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2019.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *