Specialisté nejen na postřikovače

Společnost AGRIO Pardubicko s. r. o. zastupuje, jak název napovídá, výrobce postřikovačů AGRIO MZS s. r. o. Firma působící v regionu východních Čech se nedávno zúčastnila výstavy Naše pole v Nabočanech.

Oblast, v níž poskytuje AGRIO Pardubicko s. r. o. svoje služby, zahrnuje především okresy Svitavy, Ústí nad Orlicí, Chrudim, část Pardubic a část Rychnova nad Kněžnou. Od svého založení v roce 2015 se zabývá především prodejem postřikovačů jihočeského výrobce AGRIO MZS s. r. o. Pro své zákazníky zajišťuje také záruční a pozáruční servis, rekonstrukce a testování postřikovačů všech značek. Součástí nabídky je i zajišťování náhradních dílů, trysek, aplikačních trubic a dalšího příslušenství postřikovačů. Žádanou službou je testování postřikovačů na mobilní testovací stolici. Ta zkontroluje tlaky čerpadel, trysky a technický stav postřikovače. Výsledkem testování je graf, který je podkladem pro vystavení atestu.
V rámci služeb zajišťuje firma AGRIO Pardubicko také servis na překládací vozy Perard.

Modré stroje na ploše…
Na letošní polní výstavě spojila firma AGRIO Pardubicko svoji výstavní plochu s dvěma dalšími firmami – společností Agrotech HK s. r. o. a tuzemským zastoupením německého výrobce zemědělské techniky Köckerling. Na jedné ploše tak byla vystavena technika více značek. A bylo to tak správně, protože stroje Köckerling rovněž tvoří základ jejího portfolia.
Expozici výše zmíněných firem tvořil tažený postřikovač AGRIO Mamut a technika Köckerling – talířové podmítače Rebell classic T a Rebell – profiline, předseťový kombinátor Allrounder ProfiLine a secí stroj Ultima CS.

…doplnil jeden zelený
Dvě stěžejní značky v nabídce firmy AGRIO Pardubicko doplňují rotační plečky rakouského výrobce CFS, jejichž zástupce byl také vystaven na ploše. Plečky Rotary Hoe jsou určeny pro narušení půdní krusty (rychlostí až 30 km/h) a částečně také pro mechanickou a ekologickou likvidaci plevelů. Vyrábějí se v záběrech od 3 do 12,5 m.
Plečka velmi účinně rozruší půdní krustu. Kapilarita je přerušena, půda nevysychá a zlepšuje se příjem srážkové vody. Účinnost oproti prutovým bránám je při rozrušování půdní krusty mnohem vyšší.
Ničení plevele je založeno na tom, že pracovní hvězdice s roztečí 8,5 cm pracují do hloubky 2 až 3 cm, a tak nedochází k likvidaci plodiny, která je zaseta hlouběji než 3 cm. Rotační kotouče se nemusí přizpůsobovat řádkům, ale lze přejíždět přímo přes zasetou kulturu.
Uživatelé zmiňují velmi dobrou práci Rotary Hoe například v porostech kukuřice nebo ječmene (do první půlky odnožování, kdy dojde k povzbuzení růstu plodiny).*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *