Speciální a kompaktní traktory v nové podobě

Německý Fendt je tradičním výrobcem speciálních traktorů. Jejich výsostným znakem není jenom automatická plynulá převodovka Vario. Řada Fendt 200 Vario zahrnuje speciální provedení 200 V/F/P Vario a traktory standardní 200 Vario. Inovace Fendt představil v roce 2009, pak 2018 a naposled pro sezónu 2021. Tato poslední inovace s sebou také nese nejvýraznější změny – a to nejen v designu, jenž jde společným směrem s ostatními novými řadami traktorů Fendt.

Velkou novinkou sezóny 2021 značky Fendt je nová řada traktorů 200 Vario. Fendt 200 V Vario jsou klasické úzkorozchodné traktory s celkovou šířkou již od 1,7 m. Většinou se do ČR dováží na rozšířené nápravě, která vinohradům vyhovuje. Fendt 200 F Vario se vyrábí se šířkou od 1,32 m, díky které řidič získává o 140 cm širší kabinu. Fendt 200 P Vario je také speciální traktor, ale na širších nápravách a vyšších zvedacích silách tříbodových závěsů. Šířka této verze začíná na 1,59 m. A Fendt 200 Vario jsou standardní traktory s kompaktními rozměry pro klasickou zemědělskou výrobu.

Nové traktory přidávají k osvědčeným vlastnostem ještě další nové prvky, které je odlišují od konkurence a poukazují na původ od výrobce Fendt. Do výbavy na přání (ve výbavové linii Profi a Profi Plus) přibyl nový ovládací systém s názvem FendtONE, který v jednom společném rozhraní integruje výběr techniky, plánování prací, jejich provádění i správu dat. Dalšími novinkami je dvanáctipalcový ovládací terminál a souvraťový management TeachIn. Traktory Fendt 200 Vario jsou také vybaveny novou kabinou. U speciálních verzí je čtyřsloupková a poprvé má také možnost (na přání) instalace filtrace nasávaného vzduchu kategorie IV. Nové traktory se prezentovaly v modletickém sídle společnosti Agromex.

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *