Špičkoví chovatelé v ČR používají víceúčelové návěsy

Jedna z úspěšných rodinných farem sídlí v Zárybničné Lhotě u Tábora. Farmu Basík znají lidé z širokého okolí pro její pěkný areál a díky moderní zemědělské technice, s níž je obhospodařováno 320 hektarů zemědělské půdy. Z toho připadá 65 hektarů na trvalé travní porosty. Na farmě se pracovití hospodáři pod vedením Ing. Milana Basíka starají o stádo 130 kusů skotu s produkcí mléka. Díky neúnavnému úsilí patří Farma Basík s průměrnou roční dojivostí na úrovni 12 100 kg mléka ke špičce v České republice.

Pro skot je připravováno objemné krmivo nejvyšší kvality. Získává se jak sklizní travní píce z luk, tak i konzervací silážní kukuřice. Majitelé farmy proto hledali stroj, který by dokázal spolehlivě pracovat v obou těchto technologiích sklizně. Tyto nároky splnil na výbornou návěs Europrofi 5510 L Combiline firmy Pöttinger. Ložná plocha návěsu o objemu 55 krychlových metrů hmoty při středním stlačení má otevřený strop, díky čemuž je možné do vozu plnit materiál sklízecí řezačkou. Návěs tak může bez omezení fungovat v roli odvozce řezanky od sklízecí řezačky při podzimní sklizni kukuřice. A na jaře a v létě pracovat jako senážní samosběrací návěs při sběru zavadlé hmoty z řádku. Přechod mezi oběma technologiemi sklizně přitom nevyžaduje žádné velké úpravy.

Rovněž i v otázce formování řádků píce pro vůz Europrofi 5510 L Combiline vsadil Ing. Milan Basík na výrobce Pöttinger. Po dobrých zkušenostech se shrnovačem Eurotop 620 A si pořídil nový typ Pöttinger TOP 762 C. Dva rotory nové generace nahrnují píci ze záběru 6,75 až 7,5 metru a vytvářejí ideálně formovaný středový řádek pro sklizeň senážním vozem.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *