Společnost JCB se podílí na boji s koronavirem

Společnost JCB se chystá znovu zahájit výrobu v továrně, jež byla uzavřena v důsledku globální krize kolem nákazy covid-19. Chce se tak připojit k národnímu úsilí o výrobu plicních ventilátorů. Společnost JCB dostala na začátku března přímou výzvu od premiéra Borise Johnsona, aby pomohla odstranit nedostatek ventilátorů v zemi a zachránit tak životy pacientů s covid-19.

Předseda JCB Lord Bamford slíbil, že JCB pomůže jakýmkoli způsobem a okamžitě mobilizoval výzkumný a inženýrský tým, aby prozkoumal možné způsoby pomoci.

Nyní je tedy společnost JCB připravena znovu zahájit výrobu v továrně, která byla uzavřena téměř dva týdny v důsledku krize na covid-19. Ale místo výroby kabin pro stroje JCB budou montážní linky produkovat speciální ocelová pouzdra pro zcela nové plicní ventilátory od společnosti Dyson. Jakmile společnost Dyson obdrží regulační schválení pro nový typ ventilátorů, zahájí JCB výrobu nejméně 10 000 skříní. První prototypy skříní již byly společnosti Dyson dodány.

Předseda a výkonný ředitel společnosti JCB lord Bamford řekl: „Když nás oslovil předseda vlády, byli jsme jako britská společnost odhodláni jakýmkoli způsobem pomoci. Tento projekt dokázal přejít od výkresu k výrobě během několika dní a jsem potěšen, že jsme zvládli v době národní krize tak rychle nasadit dovednosti našich talentovaných týmů ve vývoji i ve výrobě. Vzhledem k tomu, že problém je celosvětový, jsme samozřejmě připraveni pomoci s výrobou dalších krytů plicních ventilátorů i pro jiné země. “*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *