Spolehlivá ochrana strojů před korozí

Německá firma Strautmann provozuje ve svém výrobním závodě v městečku Bad Lear novou lakovnu. Investice do nové haly s lakovnou dosáhla patnácti milionů eur. Lakovna využívá nejnovější systém kataforézního nanášení laku.

Na háčcích zavěšené díly jsou dopravníkem přenášeny z jedné vany do druhé. Každý díl je nejprve důkladně zbaven všech nečistot opískováním. Ve dvou vanách probíhá znova očištění, v dalších dvou vanách následuje neutralizace, a znova trojí očištění dílů ve třech vanách. Poté se na díly nanese základní barva.

Díly se základní barvou putují do dlouhé pece, kde se barva zapeče. Na dalším stanovišti již každý díl získává svou charakteristickou zelenou nebo červenou krycí barvu. A to buď ve dvou boxech  s robotem, anebo v boxu pro malé díly pak nástřikem ručním. Také krycí barva se musí zapéct v peci.

Dále jsme mohli vidět konečnou montáž rozmetadel a návěsů Aperion s pohyblivým pásem. Rozmetací stoly jsou na linku dopravovány z Polska. Závěrečnou montáž míchacích krmných  vozů jsme mohli také vidět; zajímavé bylo nastavení a kalibrace váhy. Za tím účelem posadí jeřáb na krmný vůz pořádné závaží o definované hmotnosti, které simuluje náklad krmiva. Závěrem finální montáže čeká každý vůz důkladná kontrola všech funkcí.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *