Spolehlivost je jeho silná stránka

Každý region naší republiky má svá specifika a výjimkou není ani Vysočina. Krásná, jemně zvlněná krajina je domovem mnoha podniků s kombinovanou výrobou a v porovnání s jinými kraji je na Vysočině chováno nejvíce kusů dojného skotu. Agrodružstvo Počátky se rovněž zabývá rostlinnou i živočišnou výrobou. Celkem obhospodařuje 1832 ha a chová 470 dojnic červenostrakatého skotu.

Projekt živočišná výroba

Živočišná výroba byla v Počátkách od počátku, ale větších investic se dočkala až když se přehouplo tisíciletí.

V roce 2010 byla (po dvou halách) dobudována také porodna. V halách bylo vyhrnování hnoje řešeno traktory Zetor s čelním nakladačem, avšak vzhledem k horší obratnosti se  v Agrodružstvu  rozhodli poohlédnout se po stroji  k vyhrnování hnoje vhodnějším. Navíc by stroj měl sloužit i k jiné manipulaci například s balíky. Původně se jím líbili smykem řízené nakladače, které jsou kompaktní a obratné, ale jejich nevýhoda tkví v malé výšce zdvihu i malé kapacitě. Nakonec proto zvolili kompaktní kloubový nakladač Schäffer 4580 T.

Kloubový nakladač Schäffer 4580 T zaujal kompaktními rozměry a malým poloměrem otáčení, což mu propůjčuje obratnost. Výhodou je též teleskopické rameno, které mu dává možnost manipulace například s balíky slámy a plusem jsou i samosvorné diferenciály.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *