Srdce tepe ve Velkém Meziříčí

Letošní rok je z historického hlediska pro společnost P & L, spol. s r. o., velmi významný. Je to již třicet let od doby, kdy Ing. Petr Lebeda a Ing. Luboš Pelánek založili společnost, z níž se se za dobu existence stal spolehlivý partner zemědělců a pracovníků v lesním a komunálním sektoru, který jim nabízí nejen špičkovou techniku, ale také nové technologie a kvalitní servis. Aby toho mohl dosáhnout, potřebuje nejen tým specialistů, ale také potřebné zázemí. A tím je především areál ve Velkém Meziříčí.

Firma P & L v současné době provozuje celkem 12 středisek, osm v České republice a prostřednictvím dceřiné společnosti P & L Slovakia spol. s r. o. další čtyři na Slovensku. Spolupracuje také s mnoha obchodními zástupci a partnery. Vlastní provoz společnosti s ročním obratem přesahujícím 600 milionů korun zajišťuje 160 zaměstnanců. Nabídku firmy tvoří zemědělská, manipulační, lesní a komunální technika více než 20 tuzemských i světových výrobců, mezi něž je třeba zařadit i společnost P & L.

Téměř vše začíná ve Velkém Meziříčí

Středisko ve Velkém Meziříčí se rozkládá na ploše přes 40 000 m2 a pracuje v něm téměř polovina zaměstnanců firmy. Ze současných osmi středisek společnosti P & L v České republice je největší a také se v mnohém odlišuje. Kromě vlastního prodeje a předprodejního i poprodejního servisu zemědělské, komunální a lesní techniky je zde také centrální sklad náhradních dílů (více než 100 000 položek), z něhož jsou zásobována ostatní střediska a všechny partnerské firmy. Ve středisku Velké Meziříčí se také kompletují dovážené stroje, především přesné secí stroje Kinze a traktory Kioti. A to stále není vše. Společnost P & L vyvíjí, testuje a vyrábí vlastní zemědělskou techniku, kterou vyváží i do zahraničí a za niž získala již řadu prestižních ocenění. A tato technika se vyrábí právě ve Velkém Meziříčí.*

Více v regionální příloze týdeníku Zemědělec z Kraje Vysočina.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *