Stále více zákazníků? Vyšší výkonnost!

Jakmile po něčem zkušení profesionálové touží, je dobré si to vyzkoušet, a tak si pracovníci Agro Blatná nový stroj Bredal K-XE nejprve otestovali. A to ve spolupráci se společností Pekass, pobočkou Dlouhá Lhota u Příbrami, která dodala nejen rozmetadlo, ale i tažný prostředek – traktor JCB Fastrac 4220.

„Naše zkušenosti z testování rozmetadla od výrobce Bredal byly ryze pozitivní,“ usmívá se Ing. Václav Džis. „Proto jsme si stroj pořídili, a nyní můžeme svým zákazníkům nabídnout nejen kompletní službu od nákupu hnojiva přes jeho dopravu až na místo a aplikaci na půdu, ale i další nové benefity, jako je menší počet jízd po pozemku a vyšší výkonnost, než tomu bylo doposud,“ dodal spokojeně.

Díky tomu přinese nová souprava rychlejší provedení prací, což je výhodné nejen pro včasné zahájení následných operací zpracování půdy na pozemcích, ale i pro samotný podnik služeb, protože region jeho působnosti se stále rozrůstá.

Rozmetadlo Bredal K-XE je v provozu od začátku září a velkou měrou přispěje ke splnění odhadu celkového vyaplikovaného množství na tento rok, který činí 11 000 tun. Dosavadní rekord v Agro Blatná činí 14 000 tun.

„Věřím, že s novým rozmetadlem Bredal dosáhneme vysokého výkonu,“ vyjádřil se ředitel. Souprava zatím vyaplikuje 250 tun na plochu 120 hektarů za den. S tím, jak bude řidič získávat další zkušenosti, bude i výkonnost vyšší. Díky dvojici výložníků může být vlhčený vápenec rozmetacími disky rozhazován v záběru 22 m; vápno umí tento stroj rozhazovat do záběru až 30 metrů, močovinu do 40 metrů a minerální hnojiva až do záběru 48 metrů.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *