Stará známá i nejnovější rozmetadla v akci

Německý výrobce TEBBE s tradicí od roku 1941 vyrábí univerzální rozmetadla, velkoobjemové vozy a nástavby dle přání zákazníků. Již dlouhá léta patří stroje této značky mezi nejpokrokovější a nejstabilnější na evropském trhu.

Zákazníci mají stále stoupající nároky na přesnou práci rozmetadel, která jsou schopna aplikovat 2000 až 50 000 m3 statkových hnojiv ročně. Takové množství může zajistit pouze rozmetadlo, ve kterém se snoubí dokonalá konstrukční řešení s kvalitou.

Od května bude zástupce TEBBE na českém trhu společnost PEKASS a. s. předvádět jednonápravové rozmetadlo TEBBE s označením LS 120 E. Jedná se o malé rozmetadlo o objemu 11 m3. Tento akční model rozmetadla bude vybaven hydraulickou mezistěnou a horizontálním rozmetacím ústrojím se 2 válci, které bude vhodné pro všechny druhy rozhozu hnojiv či vápence. Rozmetadla TEBBE jsou vyhlášená ve světě díky preciznosti a kvalitnímu rozhozu materiálu. Agresivní rozdružovací válce rozdrobí materiál na malé jemné kusy, které pak rozmetací stůl se 4 pevnými lopatkami z Hardoxu rovnoměrně rozhodí. Výborný výsledek práce je založen na kvalitním rozmetacím ústrojí a poté na rozmetacím stolu.

Na jeden z podzimních měsíců pak PEKASS připraví předvádění většího a nejprodávanějšího modelu MS 140. Toto rozmetadlo se vyznačuje výbornou průchodností terénu a velkými koly, které jsou zapuštěny do konstrukce nástavby. Díky velkým kolům se snižuje valivý odpor a rozmetadlo odvede skvělou práci i v méně příznivých podmínkách, například za vlhka. Naše předváděcí rozmetadlo bude opět vybaveno hydraulickou mezistěnou pro víceúčelové využití. Užitečný objem bez nástavků je 14 m3 a lze ho pomocí nástavků ještě zvýšit až na 17 m3.

Novinkou pro letošní rok je předvedení rozmetací nástavby TEBBE umístěné na agrotahači Mercedes 6 x 6 ve spolupráci s firmou Croy. Agrotahač Mercedes s rozmetací nástavbou bychom rádi představili návštěvníkům letošní výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích a také na následná předváděcí tour po celé České republice. Rozmetací nástavba bude vybavena úložným prostorem o objemu 17 m3 se sklopnými nástavkami, elektrickým centrálním mazáním a ovládacím panelem pro ovládání veškerých funkcí z kabiny včetně hydraulické mezistěny. Zkrátka půjde o ideální kombinaci skvělého agrotahače a kvalitního rozmetadla v podání TEBBE.*

Ing. Vít Polák

produktový manažer TEBBE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *