Startuje prevence u žlutých strojů

Stále ubývající pracovníky v zemědělství nahrazuje moderní technika, která v mnoha případech pracuje nepřetržitě po celý den. Její uživatelé jsou často vytíženi vlastním provozem a nestíhají sledovat její technický stav. Většinou se o něj zajímají, až když dojde k nějakému problému a stroje přestanou sloužit tak, jak by měly. Pak už bývá většinou pozdě, s ohledem na rozsah, rychlost a především cenu servisního zásahu.

V rámci programu Pekass Servis Plus připravila společnost PEKASS Praha pro uživatele anglické techniky JCB inspekční prohlídky, které proběhnou do konce května. Tato preventivní akce se už v minulosti osvědčila u sklízecích mlátiček, postřikovačů či secích strojů a nyní ji budou moci komplexně využíti i majitelé anglických manipulátorů, kloubových nakladačů či traktorů Fastrac.
„Již delší dobu se snažíme u některých strojů realizovat v určitém období specifické typy servisních činností,“ řekl týdeníku Zemědělec projektový manažer společnosti PEKASS Praha Ing. David Fabiánek. „Během servisní prohlídky náš servisní technik zhodnotí aktuální stav daného stroje a navrhne konkrétní opatření, aby byl nadále v požadovaném technickém stavu.“ Cílem této akce je podle Davida Fabiánka předcházet poruchám strojů a jejich nahodilým odstávkám. Jakýkoliv havarijní stav způsobuje nemalé problémy uživatelům, neboť práce stojí, rychlý servis a náhradní díly nejsou obvykle ihned k dispozici a cena servisu i dílů je výrazně vyšší. Často ji značně prodražuje i doprava porouchaného stroje do servisního střediska. Pokud se ale nějaká porucha nebo opotřebení zjistí včas, nedojde k jejich totálnímu rozvoji a nezničí se další součástky, jak to obvykle bývá. Náklady na odstranění jsou pak samozřejmě menší. „Inspekčními prohlídkami v rámci uvedeného programu chceme potížím našich zákazníků předcházet,“ dodává projektový manažer. „Připomínáme jim, že technickému stavu strojů je třeba věnovat náležitou pozornost.“*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 4.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *