Stavbu dodává od projektu po servis

Společnost NAVZAS, s. r. o., se specializuje na skladování a posklizňové zpracování plodin s důrazem na drobná semena a technologické linky na výrobu osiv. Nabízí nejen jednotlivé stroje, ale i kompletní investiční celky na klíč, tedy zaměření, projekt, dodávku, montáž včetně elektroinstalace, uvedení do provozu a zaškolení obsluhy. Záruční a pravidelný pozáruční servis, včetně dodávky náhradních dílů je samozřejmostí.

V expozici firmy si mohli návštěvníci mimo jiné prohlédnout optický třídič typ Sea Chrome 3TN + TR (tříkanálový vsazen do pětikanálového šasí, což umožňuje zvýšit výkon o 60 %), vyrobený ve firmě CIMBRIA S. r. l. v italské Imolle, která je součástí holdingové společnosti CIMBRIA a. s.

„Optické třídičky jsou posledním článkem technologické linky před vážením a balením produktu. Tento stroj za pomoci kamer třídí barevně a tvarově odlišný materiál. Každý kanál je vybaven čtyřmi kamerami. Na přední straně je jedna RGB trichromatická full-color kamera (maximální rozlišení barvy), jedna NIR infračervená kamera (odstranění cizích těles stejné barvy, ale i jiných fyzikálních vlastností, jako jsou například dřevo, sklo, plast, kámen, papír a kov. Na zadní straně je jedna RGB trichromatická full-color kamera a jedna InGaAs kamera (rozlišení na základě různé vlnové délky, odstranění zrn napadených sklerotinii, fuzárii),“ popsal Dr. Ing. Vladimír Náplava, jednatel firmy NAVZAS, s. r. o.

Jako další představil vsázkovou mořičku CC 50. „Jde o stroj vhodný pro střední zemědělce a středně velké podniky. Mořička má vysoký výkon s přesnou aplikací mořidla a dokonalým obalením vstupního materiálu mořidlem. Vsázka činí maximálně 50 kg pro jeden mořicí cyklus, to znamená, že při dvacetisekundovém cyklu je výkon devět tun za hodinu. Zařízení je plně automatizované a má nízkou energetickou náročnost,“ uvedl dále.

K vidění byl i segmentový triér, který se používá k třídění zrnitých plodin podle délky. Vyrábí se dva typy segmentů – R a L. Velikost důlků v segmentech může být 1 až 24 mm, vždy je nutno zvolit správnou velikost podle tříděné plodiny,“ vysvětli.

Poslední exponát tvořila maketa modulového sila BM. „Tato dánská BM čtvercová silka jsou vyráběna z pozinkovaného plechu. Jde o stavebnicový systém, který můžeme plně přizpůsobit požadavkům zákazníka,“ informoval Dr. Náplava.*

Více informací bylozveřejněno v týdeníku Zemědělec.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *