Steyr na zámku Jemniště

Traktory Steyr vyrazily na svou Demo tour napříč Evropou a jedna ze zastávek byla naplánována i v České republice. Na pozemcích zemědělského podniku Struhařov, přímo v sousedství krásného zámku Jemniště, si dalo dostaveníčko pár desítek traktorů Steyr všech výkonových kategorií.

Návštěvníci byli svědky komentovaných ukázek jednotlivých modelových řad, avšak u pasivního prohlížení nezůstalo. Traktory agregované s různými závěsnými stroji byly k dispozici i pro praktické vyzkoušení.

Flotila bíločervených traktorů Steyr nabízí model pro každého zemědělce. A jde ještě dál. Některé modely Steyr určené pro komunální služby nebo pro práci v lese mají speciální výbavu přímo z výroby.
Před tribunou se nejdříve představila řada Steyr Kompakt, která má sedm členů a nabízí stroje s výkonem od 58 do 114 koní. Dva nejmenší modely mají za označením Kompakt ještě S a jsou určeny pro lehčí práce na farmě nebo třeba do komunálu. Zbylých pět členů řady představují kompaktní, a přitom dostatečně výkonné stroje s různými možnostmi převodových ústrojí a výkonnou hydraulikou.
Další představenou řadou byla řada modelů Steyr Multi. Tři její příslušníci mají výkon od 100 do 117 koní.  Výkon generuje 3,4litrový čtyřválcový motor a převádí ho čtyřstupňová powershiftová převodovka s 32 stupni vpřed i vzad a reverzací pod zatížením. Modely Steyr Multi jsou všestrannými traktory, které se uplatní jak v lehčích polních operacích, tak v dopravě nebo i v různých speciálních provozech například na chmelnicích nebo v lese.
Rozsáhlá řada Steyr Profi má patnáct členů s výkonem od 115 do 145 koní. Všestranné traktory zastanou pracovní operace jak na poli, tak na pastvinách nebo přímo na farmě či v dopravě. Neztratí se však ani v lese nebo komunální sféře.
Steyr CVT je další řadou, jejíž zástupci se představili u zámku Jemniště. Má celkem sedm členů s výkonem od 150 do 240 koní a všechny modely mají k dispozici plynulou převodovku CVT. Tou jsou vybaveny i tři modely nejsilnější řady Steyr Terrus CVT. Jejich výkon dosahuje od 250 do 300 koní.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *