Stříbrná medaile za kamerové systémy

Využívání digitálních kamer v zemědělských strojích otevírá širokou škálu možností například sledování postupů zpracování hlíz, dokumentaci a v dlouhodobém horizontu i vzdálenou podporu a servisní zásahy. V této souvislosti vyvinuly společnosti ROPA a Grimme inovativní řešení pro sklízeče řepy a brambor a získali stříbrnou medaili.

Systém „SmartView“ od společnosti Grimme se zaměřuje na sledování procesů čištění a třídění brambor na sklízecích strojích. Systém nabízí funkce přiblížení, zpomalené přehrávání a výběr kamer na obrazovce Multi-Touch. Obraz je přenášen bezdrátově, takže je možné vybraný proces pozorovat na jakémkoliv mobilním zařízení například i mimo stroj.
Systém „R-Connect Monitor“ od společnosti ROPA se zaměřuje na inteligentní a plně automatizované kamerové zdroje ze sklízeče cukrové řepy. Procesy ze stroje a data jsou přenášeny na portál „R-Connect“, který je platformou pro správu pracovních operací na farmě a skrze něj je možné sledovat kvalitu práce sklízecího stroje, jakož i provozní data stroje a následně přiřazovat úkoly a komunikovat s operátory.
Oba produkty představují první krok k plně automatizovanému nastavení sklízecích strojů brambor a cukrové řepy. Kromě toho, že tyto systémy nabízejí příležitost optimalizovat procesy sklizně, snižují náklady na případný dojezd servisních techniků a zlepšují logistiku a tím následně i kvalitu plodiny při dodání k dalšímu zpracování.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *