Stroje na zpracování půdy a setí od českého výrobce

Na agrosalónu Země živitelka 2021 nechyběly ani stroje od českého výrobce BEDNAR. Prezentován byl mimo jiné řádkový kypřič Strip Master EN. Díky jednoduchému přestavení meziřádkové vzdálenosti je využitelný ke kypření půdy pro řadu plodin do hloubky až 32 cm.

Uspořádání pracovních orgánů zaručuje účinné vyčištění řádků od rostlinných zbytků. Koncepce stroje dovoluje souběžnou aplikaci jak minerálních, tak i tekutých hnojiv do řádků včetně kejdy či digestátu – do dvou vrstev. Novinkou je hydraulické jištění kypřicích nožů.

Dalším zajímavým strojem BEDNAR byl přetlakový zásobní vůz pro přesné dávkování hnojiva BEDNAR Ferti-Cart  FC 3500. Vůz najde využití především ve spojení s další půdozpracující technikou BEDNAR, jako je  dlátový pluh Terraland, řádkový kypřič Terrastrip nebo univerzální radličkový kypřič Fenix, při souběžné aplikaci hnojiva do půdního profilu. Nastavení dávky hnojiva a ovládání funkcí se uskutečňuje prostřednictvím ISOBUS.

Dlátové pluhy BEDNAR Terraland najdou využití v každém podniku. Především k podrývání souvratí, utužených kolejových meziřádků či jiných lokalit na pozemcích, k eliminaci utužené podorniční pánve či jiných utužených vrstev v půdě v hloubce až do 65 cm. Celoplošnému záběru při hloubkovém kypření napomáhají křidélka, kterými jsou pracovní orgány osazeny. Stroje mají robustní rám z vysokopevnostní oceli Alform.

Zakládání porostů jak v minimalizační technologii, tak i po orbě umožňují pneumatické secí stroje BEDNAR Omega. Sloučením operací do jediného přejezdu také šetří čas. Secí botky pracují na paralelogramu, rovnoměrně kopírují terén a precizně dodržují nastavenou hloubku setí.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 10/2021.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *