Stroje pro sklizeň kvalitního krmiva

Při procházce po výstavišti v průběhu veletrhu Země živitelka byly k vidění také stroje firmy Krone. Dvourotorové středové shrnovače Krone Swadro TC 760 mají možnost výkyvu rotorů v podélném i příčném směru pro plynulé přizpůsobení terénu díky kardanovému zavěšení. Rovnoměrně nad terénními nerovnostmi jsou rotory vedeny podvozkem se širokým rozchodem kol. Vodicí dráhy DuraMax se pyšní dlouhou životností.

Nové lisy Comprima Plus představila firma Krone v září 2019. Vyznačují se kompaktní konstrukcí a zvýšeným výkonem především v procesu vkládání materiálu a baličky. Kromě toho Krone zahrnul do standardní výbavy automatické mazání řetězů i centrální mazání mazacím tukem. Díky tomu ani velmi intenzivní provoz neznamená zvýšenou náročnost na údržbu lisů.

Sběr a vkládání materiálu zajišťuje neřízený sběrač EasyFlow se zdvojenými prsty, uspořádanými do vlnovky. Toto provedení sběrače se osvědčilo při sklizni hmoty různého charakteru z řádků u univerzálních sběracích vozů a svinovacích lisů. Hlavním znakem sběrače je patentované uspořádání prstů. Pět řad prstů je na hřídeli sběrače navařeno do zvlněné křivky; toto uspořádání zajistí kontinuální tok materiálu. Materiál je pak ideálně rozdělen na celou šířku řezacího rotoru, čímž přispívá k perfektnímu řezu a snižuje rázové zatížení.

Řezací rotor je v provedení XCut. Rotor je osazený dvojprsty, seřazenými do spirály. Díky tomu se pohybující materiál rozděluje po celé šířce dopravního kanálu a může tak být rovnoměrně a precizně zkracován. Další předností jsou balíky s pevnými hranami. Řez může provádět 17 anebo 26 nožů, z čehož vyplývá teoretická délka řezanky 42, resp. 64 mm.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *