Strojírny zvyšují produkci

Strojírny Rožmitál patří k našim tradičním výrobcům techniky pro úpravu pokosené píce, tedy obracečů a shrnovačů. Tyto stroje jsou úspěšné nejen v České republice, ale i v zahraničí, například ve Francii, Německu, Irsku či Polsku. Polsko je trhem velmi zajímavým, protože tam existuje spolupráce se Zetorem Polska a Zetor je na Polském trhu majoritním traktorem.

Velké kapacitní možnosti má trh Ruska, kam směřují jednorázové větší zakázky. Pro zajímavost, v současné době putuje na východ 25 kusů dvourotorových středových shrnovačů SP 772.
Jistou novinkou na Techagru (i když prvně představena byla již v loňském roce) byl jednorotorový shrnovač SB 4941 se záběrem 4,9 metru. Výhodou tohoto stroje je vlastní podvozek v přední části, je tedy konstruován jako tažený a tedy nepotřebuje traktor s výkonnou hydraulikou. Také při zvedání na souvrati není třeba vypínat vývodový hřídel, protože stroj se nezvedá a PTO se tedy nekříží.
V provozních zkouškách jsou dva dvourotorové shrnovače s bočním řádkem a záběrem 13,5 metru, které by měly být zavedeny do výroby v příštím roce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *