Svářecí robot posiluje výrobní tým

Firma Krampe neustává v investicích do své výrobní technologie. Nově si od firmy Wilhelm Severt Maschinenbau se sídlem v nedalekém Vredenu pořídila svářecí robot, který provádí svařování korby vanových návěsů. Je to už druhý robot, který v továrně firmy Krampe pracuje. První takový pomocník je již několik let využíván ve výrobě malých dílů.

S pomocí nového robota budou využívány postupy, které ještě dále zvyšují  robustnost a spolehlivost při provozování vanové korby návěsů Krampe. Tím se dále posune již beztak konstantně vysoká kvalita návěsů v červených barvách.

Nová podpora ve výrobě v podobě svářecího robota navýší produkci, a to bez nutnosti přijímání nových zaměstnanců. Kolegové, aktivní ve výrobě van návěsů, budou všichni důkladně proškoleni tak, aby dokázali nového robota ovládat. Budou pracovat jako doposud, tedy na ranní a odpolední směně, buď s robotem anebo na svém obvyklém místě. To pomůže zvýšit rozmanitost jejich práce a pracovníci jsou také ochráněni před nutností jednostranného držení těla při sváření po celou směnu, anebo před nadměrným horkem v letních dnech.

Robotické svařovací zařízení může pracovat buď konvenčním způsobem s využitím  drátu (420 mm/min), ale je vybaveno i systémem tandemového sváření. V tomto systému jsou dvě drátové elektrody ve společném hořáku zásobovány plynem společnou tryskou. Díky vysoké rychlosti odtavení je možné svářet s pracovní rychlostí až 1500 mm/min. To je zhruba pětkrát rychleji, než s ruční svářecí pistolí.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 9/2021.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *