Svinovací lisy nové generace

V roce 2019 prezentoval Fendt novou generaci svinovacích lisů s označením Rotana. Různá provedení pro průměry balíků 125, 160 nebo 180 cm, s pevnou či variabilní lisovací komorou, jako sólový stroj či kombinace lisu s baličkou na jednom podvozku, Fendt Rotana osloví každého zemědělce.

Lisy jsou vhodné ke sklizni suché i zavadlé hmoty. Rotana 130 F je vstupní základní varianta lisu s komorou, tvořenou osmnácti ocelovými válci a řezacím ústrojím až s 25 noži. Větší lisy pak mají označení Rotana 160 V a 180 V a v jejich komoře pracují nekonečné řemeny. Všechny lisy Rotana se pyšní nově vyvinutým systémem pohonu, bočními kryty v novém designu a ISOBUS ovládáním.

Mnoho chovatelů má zájem o pořízení kombinace lisu s baličkou na jednom podvozku, která dokáže sklizeň zavadlé (ale i suché) píce zjednodušit, urychlit a výrazně snížit nároky na pracovní síly. Pro takové zájemce vyrábí Fendt kombinace lisu s ovíječkou Rotana Combi. Balíky jsou po otevření komory prostřednictvím promyšleného systému přímo a rychle transportovány na stůl ovíječky. Při sklizni suché hmoty balíky nemusí být ovíjeny a na pozemku je možné je odkládat po dvojicích. Na přání může odkládání probíhat také na čelní stranu balíku.

Také lisy Rotana vytváří ideální sestavu s traktory Fendt Vario. Ovládání opět zjednodušuje vzájemná komunikace elektronické řídicí jednotky lisu a traktoru prostřednictvím ISOBUS. Plynulá převodovka Vario umí citlivě automaticky přizpůsobovat rychlost jízdy zatížení motoru, aby otáčky vývodového hřídele zůstaly na konstantní úrovni.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *