Systémy pro regulaci tlaku vzduchu v pneumatikách již z výroby

Firma Claas očekává v Německu značný nárůst zájmu zemědělců o systémy automatické změny tlaku vzduchu v pneumatikách zemědělské techniky. A to na základě podpůrného programu, který vyhlásila spolková vláda s platností od 1. listopadu 2020.

Claas je jediným výrobcem, který nabízí nejen u traktorů, ale i u svých samojízdných sklizňových strojů takový systém již z výroby. Systémy automatické změny tlaku vzduchu v pneumatikách mohou být také instalovány dodatečně na traktory Claas staršího roku výroby i na stroje od jiných výrobců.

Firma Claas se cítí dobře připravena na nárůst poptávky. „Jako málokterý jiný výrobce z naší branže se firma Claas zavázala ohledně tématu ochrany půdy,“ vysvětlil situaci Sebastian Eichinger, vedoucí oddělení marketingu traktorů a techniky pro sklizeň pícnin. „Kromě našeho pásového podvozku Terra Trac, který je šetrný vůči půdní struktuře, nabízíme již mnoho let systémy pro změnu tlaku vzduchu v pneumatikách. Jako jediný výrobce můžeme vybavit přímo z výroby nejmodernějšími systémy pro regulaci tlaku vzduchu v pneumatikách nejenom naše traktory, ale také naše sklízecí řezačky,“ řekl.

Tyto systémy přináší vedle snížení měrného tlaku pneumatik na půdu také úsporu paliva, mají tedy i přínos pro ochranu životního prostředí. Provedené výzkumy a testování prokázaly snížení spotřeby paliva o osm procent se současným zvýšením plošné výkonnosti o celých deset procent. Zároveň je i prodloužena životnost pneumatik při častém střídání prostředí pole a silnice.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *