Talíře pro precizní práci i výkon

Talířový podmítač Köckerling Rebell classic T 2.0 je druhou generací oblíbeného talířového podmítače německého výrobce, který doznal oproti první generaci celou řadu změn. Stroj nové generace je mnohem variabilnější v konstrukci i vybavenosti jednotlivými pracovními orgány.

Zákazník si může objednat buď pevný páteřový rám, nebo jako v tomto případě komfortnější rám s hydraulicky ovládanou ojí. Univerzální rám se středově umístěnou nápravou lze pak sériově vybavit různými pracovními orgány. V přední části je Rebell vybaven hydraulicky ovládanými řezacími válci pro rozřezání rostlinných zbytků. Tyto válce lze hydraulicky zvednout nebo nastavovat jejich přítlak k půdě. V případě potřeby lze řezací válce nahradit nastavitelnou smykovou deskou, využívající stejné hydraulické obvody i funkce. Třetí možností je dodání podmítače bez předního pracovního orgánu.
Následují dvě řady talířů o průměru 510 mm, které jsou u nového modelu odpruženy vinutými pružinami. Tyto pružiny dokážou, na rozdíl od dříve používaných listových per, vyvinout větší přítlak na talíře. Nově vyvinuté uchycení jednotlivých talířů navíc znemožňuje jejich vychylování do stran. Jako varianta výbavy však listová pera nadále zůstávají v nabídce a lze si je objednat.
Další volitelnou výbavou je zadní hydraulicky ovládaná smyková deska umístěná za talířovou sekcí pro urovnání zkypřené půdy.
V zadní části je podmítač tradičně osazen dvojitým STS válcem a zadními zavlačovači.
Je-li traktor vybaven pěti hydraulickými okruhy, lze z kabiny traktoru ovládat pracovní hloubku stroje, přední řezací válce (přední smykovou desku) a zadní smykovou desku.
Nový Rebell se vyrábí v pracovních záběrech 5; 6 a 8 m.*

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *