ZVVZ Machinery

Zelený krasavec poprvé v provozu

Holding ZVVZ Group a. s. se zabývá celou řadou činností, avšak jedním z jeho klíčových pilířů je oblast strojírenství. Jedna ze společností holdingu, ZVVZ MACHINERY a. s., je pak hráčem i na trhu se zemědělskou technikou. Již déle než šedesát let vyvíjí a vyrábí přepravníky pro transport sypkých hmot a tekutých odpadů, jež se snadno uplatní právě v zemědělství. Společnost pro své stroje samozřejmě poskytuje i kvalitní servis.

Nová nástavba NC3-T byla poprvé představena na výstavě Země živitelka a výrobce touto výměnnou nástavbou rozšířil svůj sortiment určený pro zemědělský sektor. Nástavba byla vyrobena přímo na zakázku pro firmu Jirsta zemědělské služby a v současné době již pracuje ve službách nového majitele.

Výroba přepravní techniky

Jak už bylo řečeno společnost ZVVZ MACHINERY a. s. není na trhu žádným nováčkem a o její velikosti mluví následující čísla. V letech 1959 až 1995 opustilo brány výrobního podniku přes 29 000 ocelových přepravníků a přepravníkových nádob. V roce 1995 bylo zahájena výroba hliníkových produktů, kterých bylo do dnešních dnů dodáno přes 700 kusů. Přepravníky nezůstávají jen v České republice, ale vyváženy jsou do více než dvou desítek zemí.
Kromě přepravníků vyrábí společnost ventilátory, klapky a uzávěry a zajišťuje i výrobu podle cizí dokumentace. Dále dodává klimatizační potrubí a tlumiče hluku pro lehké provozy.
Tradiční česká firma ZVVZ MACHINERY a. s. se může pochlubit nemalými investicemi do výzkumu, vývoje a vzdělávání zaměstnanců. Díky tomu disponuje moderními technologickými postupy a zkušenými odborníky a se 450 zaměstnanci zvládne ročně zpracovat 10 000 tun materiálu.

Novinka do zemědělství

Čerstvou novinkou je nástavba NC3-T, kterou společnost ZVVZ MACHINERY  vyrobila přímo pro firmu Jirsta zemědělské služby. Nástavba je v podstatě výměnným systémem, leží na podvozku Tatra a je určena pro přepravu tekutých zemědělských odpadů, jako je digestát nebo kejda. Objem nádrže je 21,5 m3 a společnost Jirsta zemědělské služby s. r. o. ji bude  střídat s nástavbou od firmy Bergmann.

Cisterna je vyrobena z oceli a má jednu komoru s třemi přepážkami. Vzhledem k tomu, že zemědělské odpady jsou velmi agresivní, je třeba důkladná povrchová úprava, a cisterna je proto opatřena dvousložkovým epoxidovým nátěrem, který ji chrání  před korozí. Aby nedocházelo k sedimentaci a materiál zůstal homogenní, má nástavba k dispozici míchací potrubí a nechybí ani oplachovací potrubí.
Plnění i vyprazdňování je v rukou čerpadla firmy Vogelsang *

Více v prosincovém čísle časopisu Mechanizace zemědělství

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *