Tažené radličkové kypřiče s kompaktními rozměry

Firma Pöttinger představila na podzim tohoto roku novinky pro další sezónu. Patří k nim také tažené radličkové kypřiče Terria. Na požadovanou pracovní operaci v konkrétních podmínkách je možné nastavovat úhel sklonu slupice – ve dvou polohách. Podle toho, zda je slupice v poloze kolmo anebo šikmo k půdě, se mění intenzita zpracování půdy.

Šrouby zároveň slouží jako jištění proti přetížení. Kromě toho si lze nastavovat i křídla radliček ve dvou různých polohách a tím dosahovat mělkého podříznutí půdy anebo vysoce intenzivního promísení půdy s organickou hmotou.

V oblasti opotřebitelných dílů nabízí firma Pöttinger známé a osvědčené linie Classic, Durastar a Durastar Plus. Doplňkově je v sortimentu zahrnuta i úzká radlička se šířkou 40 mm, určená pro kypření půdy do větších hloubek.

Nová Terria existuje pouze v taženém provedení; pro zájemce o nesené radličkové kypřiče Pöttinger jsou určeny stroje řady Synkro. Aby souprava traktoru s taženým kypřičem dosahovala co nejmenšího poloměru otáčení, má nová Terria svůj podvozek integrovaný do pracovního pole. Výsledkem jsou kompaktní celkové rozměry. V závislosti na pracovním záběru je stroj osazený podvozkem s dvojicí kol anebo pak na přání se čtyřmi koly. Druhá zmíněná varianta má výhodu v tom, že poskytuje větší kontaktní plochu kol, optimální rozložení hmotnosti a tím i šetrné působení na půdu při přejezdech a během otáčení na souvratích.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 12/2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *