Technika pro větší výkon i kvalitu práce

Nejmodernější technika nachází uplatnění nejen ve velkých zemědělských podnicích, usnadňuje obsluhu a přináší větší kvalitu práce i soukromým farmářům. Je tomu tak i na farmě v Plzni, kde od loňského roku pracuje traktor New Holland s moderní dvouspojkovou převodovkou Dynamic Command.

Soukromý zemědělec Filip Pechman z Plzně hospodaří na 135 ha orné půdy, na níž pěstuje ozimou pšenici, ozimý ječmen, řepku, brambory a krouhárenské zelí, jehož pěstování má v této oblasti dlouhou tradici.

Větší výkon a jiná převodovka

„Pořídit si nový traktor jsem se rozhodl v roce 2018,“ vzpomíná Filip Pechman a pokračuje: „Potřeboval jsem pro agregaci s postřikovačem, rozmetadlem minerálních hnojiv a sklízečem zelí silnější traktor s větší světlou výškou a jiným typem převodovky. Dříve jsem používal traktor New Holland T6020 s výkonem 120 koní, který měl zejména při práci s taženým postřikovačem s nádrží o objemu 3800 l nedostatečný výkon, a tak bylo třeba stále řadit, což bylo s převodovkou Electro Command obtížné. Obsluha byla únavná a výsledek práce nebyl podle mých představ. Při práci s neseným postřikovačem o objemu 1200 l, který používám v porostech zelí a brambor, byla zase třeba větší světlá výška.“ Důvody pro pořízení nového traktoru byly pádné, a tak Filip Pechman oslovil zástupce společnosti ARBO-Klatovy Ing. Stanislava Loulu a ten mu na podzim roku 2018 umožnil vyzkoušet si výkonnější traktor s dvouspojkovou převodovkou Dynamic Command. Zkouška dopadla na výbornou, a tak následovala objednávka se specifikací jednotlivých položek. Filip Pechman požadoval možnost řazení plazivých rychlostí, zesílenou přední nápravu, tovární čelní nakladač a osazení vysokými kultivačními koly s nastavitelným rozchodem na zadní nápravě.*

Více v listopadovém Farmáři.

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *