Tecnoma Laser s variabilní světlou výškou

Změna světlé výšky u samojízdného postřikovače přináší nejednu výhodu. Společnost Tecnoma má ve svém portfoliu samojízdné stroje, které umí variabilně měnit nejen rozchod kol, ale i výšku podvozku nad porostem. Model je označován Laser HVC a zkratka tří písmen znamená hydraulicky nastavitelnou světlou výšku (Hydraulic Variable Clearance).

Aplikovat postřikovou jíchu je někdy potřeba i na vzrostlý porost, proto je důležitá světlá výška postřikovače. Nicméně velká světlá výška v kombinaci s velkou nádrží může způsobit nestabilitu. Měnitelná světlá výška je proto zajímavým technickým řešením. Při pojezdech nebo při aplikaci málo vzrostlého porostu se hodí nižší světlá výška. Postřikovač je stabilnější, aplikace je přesnější a neničí se porost. Naopak při již velmi vzrostlém porostu je světlá výška zvětšena a postřikovač může pracovat i v pozdějších fázích vegetace.
Výhodou je rovněž fakt, že funkce je pohodlně ovladatelná přímo z kabiny pomocí ovladače na loketní opěrce a nastavení je plynulé od 1,25 m do 1,8 m. Stroj zvedá podvozek díky výsuvným nápravám, přičemž systém nekoliduje s unikátním odpružením Axair.
Na Slovensku a v Maďarsku je valná většina samojízdných postřikovačů Tecnoma vybavena hydraulickou změnou světlé výšky. Do České republiky jde přibližně 30 % strojů s tímto zajímavým technickým řešením.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *