Téměř čtvrt století

Téměř čtvrt století probíhá výroba osvědčených vertikálních míchacích krmných vozů značky CERNIN. Počet vyrobených a prodaných vozů pro domácí trh atakuje hranici 800 ks. A to není všechno. Mnoho dalších strojů totiž jezdí téměř ve všech zemích Evropy. V počátcích výroby se exportovalo do zahraničí až 95 % produkce a české stroje byly vyváženy i za oceán. V té době existovaly na světě pouze tři značky míchacích krmných vozů a značka CERNIN byla mezi nimi.

Široký sortiment

Vozy CERNIN mohou být dodávány v provedení od nejjednoduššího stroje bez váhy a dopravníku až po úplné vybavení s elektrohydraulickým ovládáním všech funkcí. Volitelným příslušenstvím může být také patentované odnímatelné vakovací zařízení, které umožňuje vlastní výrobu vaků s kukuřičnou siláží, nebo senáží.

Vyráběné velikosti se dnes pohybují od 4 do 30 m3, ale pro bioplynové stanice se vyrábí vany, které pojmout až 60 m3. V portfoliu jsou jednošnekové nebo dvoušnekové tažené míchací krmné vozy, ale ve spolupráci s bavorskou firmou Hirl Technik umí výrobce nabídnout i kvalitní samojízdné míchací krmné vozy ve všech požadovaných kubaturách.

Kromě již zavedených míchacích krmných  vozů se v mateřském závodě v Budišově nad Budišovkou vyrábí také dezintegrátory pro bioplynové stanice, pojízdné nádrže na naftu, které nepotřebují žádné schválení k provozu a tzv. mobilní kompostárny pro následné efektivní zpracování biologických odpadů.

Čerstvou novinkou je nesený vůz s vanou o objemu 6 m3, který dokáže rozdružit, pokrájet a zastlat balík slámy, nebo se může použít pro krmení v menších chovech. Nesené zařízení je ideální i pro efektivní podestýlání kuřat a slepic.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *