Tentokrát pro komunál

Expozici pelhřimovské společnosti Cime, s. r. o., jsme na českobudějovickém výstavišti našli na obvyklém místě. V jejích prostorách byly vystaveny téměř veškeré firmou dodávané stroje s jasně kladeným důrazem na komunální sektor. Nechyběly ani novinky, tentokrát v podobě menších traktorů značky Goldoni.

Stěžejní část prostoru výstavy obsadily teleskopické manipulátory a dnes už také traktory Merlo. V kategorii traktorů jich v krátké době kromě typu Multifarmer najdeme ještě šest. Tyto stroje jsou vybaveny závěsy a dvouokruhovými brzdami. Kromě toho, že je možné na jejich pořízení požádat o dotaci v rámci operačních programů, lze za nimi také oficiálně (jsou k tomu homologované) tahat přívěsy.
Částečně nový byl i vystavený Multifarmer, tentokrát v provedení bez palubního počítače Merlin. Od dříve představeného modelu se liší především absencí elektronických prvků, díky čemu jej lze pořídit za příznivější cenu. Nechybí mu ale tempomat ani řazení pod zatížením.
Největší novinkou byly bezesporu traktory Goldoni, jež nyní Cime exkluzivně dodává na český trh. Jedná se o malé úzkorozchodné stroje s výkonným motorem a silnou hydraulikou především pro využití v řadových kulturách nebo v komunálu. Na expozici si návštěvníci mohli prohlédnout hned tři zástupce, kteří budili pozornost a zájem zemědělců. Vystavené modely jsou zároveň předváděcí, takže vážní zájemci mají možnost si stroje sami vyzkoušet. Traktory jsou vyráběny v provedení kloubovém nebo s přední řízenou nápravou v rozmezí výkonu 20 – 85 k. Některá provedení je možné vybavit otočným řízením. K dispozici jsou také komfortní kabiny. Do nabídky brzy přibudou také jednoosé motorové jednotky s příslušenstvím a pásové traktory.
Samozřejmě nemohla chybět značka Lindner. Tu zastupoval speciální komunální nosič Unitrac a traktor Geotrac s čelním nakladačem Mailleux a vyžínacím ramenem Ferri.
I v segmentu dodávaných krmných vozů najdeme novinku. Tou je jednošnekový horizontální krmný míchací vůz Luklar Merkur s dostředným mícháním, který si návštěvníci mohli také prohlédnout. Vůz disponuje vlastním podvozkem, elektronickými váhami, frézou s reverzací směru otáčení pokud je jí vybaven.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *