Těžký terén, žádný problém pro vozidla Mercedes

Mercedes-Benz má ve svém sortimentu také vozidla Zetros. Zetros v sobě integruje více než 120 let zkušeností se stavbou vozidel pro podmínky provozu off-road. Vozidlo je vyráběno v největším výrobním závodě světa na nákladní automobily v německém městě Wörth, odkud si odnáší pečeť kvality.

Vozidlo si zachovává svůj výkonný pojezd, až extrémní pohyblivost v terénu a všestrannost. Zetros může být osazen nejrůznějšími druhy nástaveb, a fungovat tak jako speciál pro hasiče či záchranné složky či v armádě. Anebo jej lze vyrobit v podobě tahače návěsů, kdy se přestavby do tahače pro agrární využití umí pustit firma Bruns. Tahač pak pracuje s návěsem o kapacitě 54 metrů krychlových a celková hmotnost soupravy dosahuje až 40 t. Výhodou vozidla je jeho terénní pohyblivost díky pohonu obou náprav, a zároveň i velká efektivita při jízdě po veřejných komunikacích – při nízké spotřeba paliva.

Dalším vozidlem, které také nabízí uvedené přednosti, je Unimog.  Unimog se umí přesouvat mezi místy nasazení či provádět dopravu rychlostí až 90 km/h, zatímco není problém ani velmi pomalá rychlost kolem 1,5 km/h (s využitím redukční převodovky). Pyšní se čtyřmi nástavbovými prostory: před a za vozidlem, za kabinou a taktéž pod vozidlem, kde mohou být umístěny například kartáče.

Možnost záměny nástaveb dovoluje nosiče Unimog využívat celoročně, přičemž profesionální výrobci nástavby koncipují tak, aby byla možná jejich rychlá záměna. Pro pohon nástaveb může být Unimog osazen až čtyřmi čerpadly hydrauliky, která vyprodukují společně výkon až 140 kW. Není problém dodat Unimog s velkým výkonem motoru pro práci v horách anebo volnočasové aktivity (rallye), či s velkým rozvorem těm zájemcům, kteří potřebují převážet velké náklady.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *