Thaler nabízí širokou paletu strojů

O tom, že společnost Manatech CZ začala spolupracovat s německou firmou Thaler, už jsme psali. Jedním z argumentů pro navázání spolupráce byla pro firmu Manatech CZ ucelená nabídka, která zapadá do jejího sortimentu strojů. V nabídce společnosti Thaler jsou kompaktní kloubové nakladače, kompaktní kloubové teleskopické nakladače, kompaktní manipulátory a kompaktní manipulátory řízené nápravami.

Paleta strojů je široká

Každý farmář má trochu jiné podmínky, potřeby a představy. Aby společnost vyhověla požadavkům každého farmáře a byla jeho přítelem, který mu pomáhá, nabízí ve čtyřech řadách kompaktních nakladačů celkem dvaadvacet různých modelů s výkonem od 19 do 48 koní. V řadě kloubových teleskopických nakladačů jsou k dispozici tři modely s výkonem 38 až 72 koní a samostatným modelem je teleskopický manipulátor 48T18 s výkonem 48 koní.

 

Řada „Five Axis“

V nabídce je také speciální řada nakladačů a manipulátorů, řada „Five axis“.

Stroje této řady jsou osazeny patentovaným systémem zatáčení, který byl oceněn na několika mezinárodních výstavách zlatou nebo stříbrnou medailí za technologický pokrok. Český překlad zní jako nakladač s řízením v pěti osách. O co vlastně jde?

Speciální systém řízení umožňuje obsluze volbu mezi následujícími režimy:

  1. standardní řízení středovým kloubem pod úhlem 55 stupňů jako kloubový nakladač,
  2. řízení stroje pouze předními koly jako traktor,
  3. řízení stroje všemi čtyřmi koly jako manipulátor,
  4. krabí chod jako manipulátor,
  5. kombinace kloubového řízení a řízení koly, jako nakladač Thaler.

 

V rozhodnutí komise při udělení zlaté medaile za inovaci na výstavě Equitana v roce 2019 bylo uvedeno:

Díky své výjimečné stabilitě a vylepšené manévrovatelnosti je pravděpodobně nejstabilnějším nakladačem s kloubovým řízením a nejvíce manévrovatelným nakladačem s pohonem všech kol na světě (zdroj: Equitana innovation award 2019).

Vysoká stabilita je zabezpečena zmenšeným úhlem zatáčení o 20 stupňů. Aktivací zatáčení všech čtyř kol se získá nepřekonatelná manévrovatelnost. Vzdálenost osy přední nápravy a těžiště je velká, téměř shodná s nakladači, které jsou řízeny pouze koly. Porovnáme-li rádius zatáčení u kloubového stroje s úhlem natáčení 55 stupňů a tohoto stroje, zjistíme, že se rádius zmenší o 30 %.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *