Tony posiluje řady malých traktorů

Italský výrobce malotraktorů a kompaktních traktorů Antonio Carraro patří mnoho let ke světové špičce výrobců, vždyť je tu více než 100 let. Za tuto dlouhou dobu dokázal tento výrobce veškeré zkušenosti a poznatky z praxe skvěle promítnout do svých výrobků. Jejich traktory jsou dnes vybaveny tou nejvyspělejší a nejmodernější technologií, jež je na trhu dostupná.

Dnes si představíme jeden z těch novějších modelů, který dostal jméno Tony 9800TR a Tony 9800SR.

Tony 9800TR/9800SR

Nový model traktoru Antonio Carraro  Tony je vyráběn ve variantách TR – přední řiditelná náprava a SR – kloubové provedení se všemi koly stejných rozměrů. Všechny modely traktorů Antonio Carraro jsou v základu vybaveny pohonem 4 x 4, v případě potřeby se pohon odpojuje. Obě varianty traktoru disponují hydromechanickou kontinuální (plynulou) – variabilní převodovkou s elektrohydraulickým reverzorem. Pod kapotou se skrývá japonský čtyřventilový motor Yanmar 64 kW – 87 k kapalinou chlazený s přímým vstřikováním paliva.

Tonyho lze dovybavit novou moderní certifikovanou kabinou, která plní bezpečnostní požadavky – ROPS a FOPS. Tato kabina je uložena na tlumicích prvcích – silentblocích, což zabraňuje nepříjemným otřesům. Obsluha jistě ocení zvukotěsnost a v letních měsících i digitální klimatizaci. Pracoviště obsluhy je rovněž vybaveno otočným řízením a právě všestrannost otočného pracoviště řidiče, tzv. Revers Guide System, činí tento traktor nezaměnitelným a vhodným pro jakékoliv pracovní operace. Možnost agregací pracovních nástaveb je za kabinou, před motorem  i nad motorovým prostorem.

Uživatel tohoto traktoru může počítat s jeho využitím po 365 dní v roce, a to počínaje letní údržbou sečení, přes zimní údržbu až po jakékoliv další, jako jsou manipulace a převoz materiálu, výkopové práce a mnoho dalších.

Hydraulickou soustavu lze také vybavit proporcionálním elektronickým joystickem pro ovládání hydraulických okruhů. Na přání je, jako u ostatních modelů řady 100 Ergit, bohatá výbava zahrnující např. Bull-bar ochranný rám motoru, přídavná závaží atd. Díky obsáhlým možnostem výbavy na přání lze všechny traktory přizpůsobit individuálním podmínkám každého zákazníka.

Traktor roku

Inteligentní hydrostatický traktor Tony 9800 je také hrdým nositelem titulu Traktor roku – Tractor of the Year v kategorii Specializované traktory.

Ocenění odbornou veřejností v tomto prestižním klání světových výrobců dokázalo, že Antonio Carraro neustále pracuje na nových technologiích a zlepšeních, a proto je jeho místo na špičce jen logickým vyústěním celého výrobního procesu malotraktorů.*

David Procházka

produktový manažer komunální a silniční techniky

PEKASS a. s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *