Traktor s originální koncepcí

Bezpečnost jízdy u traktorů JCB Fastrac zajištují velké kotoučové brzdy na všech kolech v kombinaci se systémem ABS. Traktor je také již z výroby dobře vyvážený – umístění motoru vpředu a převodovky naopak uprostřed pod kabinou pomáhá k rovnoměrnému rozložení hmotnosti na nápravy v poměru 50 : 50. Přesto má dotížení přídavným závažím svůj smysl: jak v předním tříbodovém závěsu pro kompenzaci zatížení od vzadu neseného nářadí, tak i dotížení závažím v prostoru za kabinou.

Výrobce JCB koncipuje své traktory Fastrac tak, že si každý zákazník může specifikovat výbavu v poměrně širokém rozsahu podle způsobu využití a podle svých představ o komfortu ovládání. V provedení s „plným automatem“ dokonce není pod volantem ani reverzor pro levou ruku, vše se ovládá z loketní opěrky. Pro reverzaci postačuje stlačit bezpečnostní tlačítko na spodní straně joysticku a současně tento ovladač vykývnout požadovaným směrem. Výkyvy joysticku vpravo se traktor zrychluje, vlevo zpomaluje.

V hlavici joysticku jsou také funkční tlačítka, pod která si obsluha může uložit funkci podle svého výběru. Bílé tlačítko na hlavici joysticku slouží pro aktivaci souvraťového managementu HTA. Do jednotlivých sekvencí si řidič může nastavit snad všechny myslitelné úkony ovládání a traktor je bude samočinně vykonávat.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *